Aktuality

Novinky & Aktuality

L Racing pred 10. Rally Rožňava

Prvá tohtoročná súťaž Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR) odštartuje už tento piatok v Rožňave. Tím L Racing sídli v neďalekom Krásnohorskom Podhradí a na podujatí sa podieľa ako hlavný partner. Aj preto všetko si na nastávajúcej “L Racing 10. Rally Rožňava” chcú ich posádky vybojovať čo najlepšie umiestnenia.

Čítať viac...
L Racing pred 10. Rally Rožňava
r__DSC1135.jpg

L Racing úspešne so Špavelkom na Sigorde

Trojdielny Zimný pohár v rally pokračoval uplynulý víkend v Prešove. Oblasť Sigordu ponúkla 3 prejazdy 2 zasneženými traťami. Nedávne intenzívne sneženie ponúklo rozprávkovú bielu krajinu a skutočnú zábavu posádkam, ktoré ukázali svoj jemnocit na šmykľavom povrchu.

Čítať viac...
L Racing úspešne so Špavelkom na Sigorde
r_IK8A0635.jpg

L Racing na tradičnej Auto Show Slovakia Ring

Automobilový tím L Racing prichádza po roku opäť v bohatej zostave na autodróm Slovakia Ring neďaleko Dunajskej Stredy. Tradičná Auto Show každoročne uzatvára pretekársku sezónu a zúčastňujú sa jej posádky nielen slovenských šampionátov rally či pretekov do vrchu.

Čítať viac...
L Racing na tradičnej Auto Show Slovakia Ring
Cro-5295.jpg

Posádka tímu L Racing Majerčák a Vejačková víťazmi Zóny strednej Európy

Automobilový tím L Racing začal túto sezónu s novou vedúcou posádkou a novým autom. Ich Ford Fiesta R5 EVO bolo dokonca prvým z továrne špecialistov M-Sport. Vlastimil Majerčák s Michaelou Vejačkovou si s ním napokon vyjazdili skvelé umiestnenia, medzi iným aj titul FIA Zóny strednej Európy (FIA CEZ) v rally.

Čítať viac...
Posádka tímu L Racing Majerčák a Vejačková víťazmi Zóny strednej Európy

L Racing aj na Rally Vranov

Automobilový tím L Racing len prednedávnom uzavrel svoju sezónu Majstrovstiev Slovenska v rally a  pretekov do vrchu. Jesenná/zimná časť roka však so sebou každoročne prináša množstvo zaujímavých podujatí. Medzi ne patrila určite aj nedávna Rally Vranov (15.10.) – súčasť Regionálneho rally pohára.

Čítať viac...
L Racing aj na Rally Vranov
Cro-5734.jpg

Majerčák a L Racing víťazia v Chorvátsku!

43. vydanie Rally Chorvátsko s centrom v Poreči si do svojej histórie po prvýkrát zapísalo slovenských víťazov. Vlastimil Majerčák a Michaela Vejačková priniesli tímu L Racing najcennejší pohár. Trofej strednej Európy (FIA CEZ) je taktiež na dosah ruky.

cro-3543

Čítať viac...
Majerčák a L Racing víťazia v Chorvátsku!
24.jpg

Cvrček berie striebro za L Racing!

Posledné preteky Majstrovstoev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) rozdali posledné body a ukázali konečné umiestnenie jazdcov a ich tímov. Poľská Korczyna (Wyścig Górski Prządki) priniesla napriek poruche motora výborné druhé miesto aj Věroslavovi Cvrčekovi ml. z tímu L Racing.

Matematické šance Cvrčeka na absolútny triumf MSR PAV napokon ukončila porucha motora hneď v prvej ostrej jazde. Napriek tomu sa on, ako aj celý tím L Racing môžu tešiť z množstva pozitív, ktoré so sebou táto sezóna priniesla. Mladý český pretekár pod vlajkou krásnohorského tímu skončil v slovenskom šampionáte ako vicemajster.

Věroslav Cvrček ml.: “Na preteky v poľskej Korczyne sme sa pripravovali ako vždy poctivo, auto bolo perfektne nastavené a ja som sa dôsledne venoval spoznávaniu novej trate. Tréningy prebehli bez problémov. Prvá ostrá jazda sa vyvíjala tiež nádejne. Žiaľ, v druhej polovici trate nám vypovedal motor a tým pre nás skončili preteky i sezóna. Aj keď sme boli z toho sklamaní, prevládal v nás skôr pocit z dobre odvedenej práce po celú dobu inak veľmi úspešnej sezóny. Ukázal sa i obrovský tímový duch spolupráce L Racingu a Rexteamu, ktorý sa prejaví väčšinou vo chvíľach, keď sa nedarí a napriek tomu stojíme pri sebe. To je práve to, čo z nás robí silný tím, čo niektorým súperom naopak skutočne chýba. Už pred sezónou mi bolo jasné, že mojím najväčším súperom budem ja sám. Otázka znela, či sa dokážem jazdecky i psychicky zžiť s riadením nového auta, s úplne inými parametrami, než na aké som bol dovtedy zvyknutý, s novou disciplínou, pneumatikami a množstvom ďalšieho. S odstupom musím tento “súboj” hodnotiť ako víťazstvo. Navyše nebyť absencie bodov z dvojdielnych pretekov v Ožďanoch, ktoré som vynechal kvôli dlhodobo plánovanej pracovnej ceste v Austrálii, a taktiež nezmyselne odobratým bodom jasného víťazstva v Rechbergu, boli by sme pravdepodobne aj absolútnymi majstrami Slovenska. Teraz máme z každých pretekov množstvo dát, poznatkov a skúseností, takže pokiaľ budeme budúci rok pokračovať, bude to len s tými najvyššími ambíciami. V prvom rade by som rád srdečne poďakoval pánovi Liptákovi a jeho L Racingu za obrovskú dôveru a skvelú podporu počas celej sezóny. Nič by som nedosiahol aj bez dlhodobej podpory Rexteamu, rodiny a fanúšikov. Ďakujem Fabii RS2000, s ktorou som tento rok na pretekoch zažil jedny z najkrajších zážitkov pri šoférovaní.”

Po nečakanom odstúpení na nedávnej Rally Košice sa v plnej pretekárskej zbroji ukázal aj manažér tímu Ján Lipták, opäť na výbornom Mini John Cooper Works WRC. V celkovom hodnotení MSR pretekov v Poľsku mu patrí 5. miesto a 2. v triede A+2000.

Ján Lipták: “V prvom rade chcem pogratulovať Věroslavovi ku konečnému striebru v slovenskom šampionáte, a to aj napriek technickej poruche v Korczyne. Jemu, aj tímu Rexteam patrí veľká vďaka za svedomitú prácu a poctivý prístup k pretekaniu počas celej náročnej sezóny. Gratulujem a ďakujem aj Denisovi Pavlíkovi, ktorý úspešne ukončil svoj učňovský rok, počas ktorého sa veľa naučil. Moje Mini fungovalo opäť dobre, celkovo som s našimi výkonmi spokojný. Zimná prestávka neexistuje – naša práca totiž nikdy nekončí.”

Mladý Denis Pavlík opäť nesklamal a v Korczyne zakončil svoju skutočnú premiérovú sezónu za volantom Škody Fabie A1400, s ktorou opäť získal najvyššiu trofej vo svojej triede.

Sezóna v tíme L Racing teda ešte nekončí. Vlastimil Majerčák s Michaelou Vejačkovou absolvujú posledné súťaže FIA Zóny strednej Európy v rally. Na programe sú samozrejme ďalšie, tentokrát mimosezónne a exhibičné podujatia.

file-page1Martin Trenkler/RPM

Čítať viac...
Cvrček berie striebro za L Racing!
gh7p9073-6.jpg

L Racing v Košiciach víťazne!

42.Rally Košice našla svojich víťazov, aj porazených. Rozhodla o majstrovskom titule a ukázala tiež množstvo drámy, krásnych prejazdov a špičkových výkonov. Tím L Racing zaznamenal svoje prvé víťazstvo na Majstrovstvách Slovenska od Rally Tatry 2014.

Čítať viac...
L Racing v Košiciach víťazne!
r_C30I0668.jpg

Košické finále s L Racing

Majstrovstvá Slovenska v rally sa po roku vracajú do kopcov východného Slovenska. Rally Košice predstavia tento víkend nového majstra a uzavrú sezónu piatich podujatí národného šampionátu. Bohaté štartové pole doplní aj množstvo posádok tímu L Racing.

Čítať viac...
Košické finále s L Racing
r_GH7P7851.jpg

Barumka aj Ostrá Lúka v podaní L Racing

Preteky automobilov do vrchu pod názvom “L Racing Ostrá Lúka” boli predposledným podujatím Majstrovstiev Slovenska. Zdanlivo krátku trať úspešne zdolávali tiež jazdci tímu L Racing. Okrem toho upynulý víkend zápasil tím aj na slávnej Barum Czech Rally Zlín.

Čítať viac...
Barumka aj Ostrá Lúka v podaní L Racing